+421 911 069 257  |  Dopytový formulár

Výhody EVO oproti ostatným

10 výhod akumulačných radiátorov EVO oproti ostatným druhom vykurovania


1/ Radiátor nemá v sebe žiadne súčiastky, ktoré by sa opotrebovávali (ostatné druhy vykurovania sú robené na 100% opráv).

2/ EVO kúri bez hluku, nevíri a neprepaľuje prach. Sú vhodné pre alergikov ako aj pre malé deti. Nehrozí popálenie telesom - na povrchu sa nahrievajú na teplotu cca. 75°C. Vo vnútri radiátora až na 140°C. Oproti teplovodnému vykurovaniu je teplota o 60°C vyššia a to všetko bez strát vo vedení.

3 Radiátory EVO majú poistku proti prehriatiu. Majú tiež patent AESA - certifikácia 100% bezpečnosť proti požiaru (nevyhoríte ako pri priamovýhrevných konvektoroch).

4/ Z jednej hodiny odoberajú radiátory EVO el. energiu v priemere 8 - 12 minút. Následne akumulujú cca. jednu hodinu. Ostatné zdroje tepla odoberajú el. energiu alebo plyn prakticky neustále.

5/ Radiátory EVO vykazujú úspory v celoročných nákladoch až o 30-40% nižšie ako kotol, konvektor, olejový radiátor alebo infrapanel. Nehrozia žiadne nákladné opravy a revízie. V spojení s fotovoltaickými panelmi a akumulačnou batériou je výhoda v takmer nulových nákladoch na spotrebe za vykurovanie celého domu.

6/ Vykurovanie je komfortne rýchle, spoľahlivé a využíva energiu efektívne a bez strát. Termostaty sú riešené v každej miestnosti zvlášť a to zaručuje ďalšiu veľkú úsporu.

7/ Radiátory EVO nestrácajú na výkone. Skúška po 15 rokoch prevádzky prebehla v roku 2007 a záruka sa zvýšila z 15 rokov na 30 rokov. Iné zdroje majú záruku max. 10 rokov a strácajú účinnosť už od začiatku prevádzky.

8/ Vykurovanie EVO je šetrné k životnému prostrediu. Vyvážená klíma v miestnosti s cirkuláciou vzduchu so sálavým efektom radiátora zaručí rozdiel teplot medzi podlahou a stropom maximálne 1-3°C.  Takže nehrozí zima od nôh a nie je potrebné vykurovať miestnosť na vysokú teplotu.

9/ Radiátory EVO sú bez akejkoľvek údržby. Šamot s mastencom (EVOLIT) nie je po celú dobu prevádzky využívaný na maximálnu možnú teplotu ako napríklad v peciach, kde je šamot ohrievaný až na teplotu 1800°C.

10/ Radiátory EVO sú vyrábané v prísnej kontrole kvality DEKRA ISO 9001:2008. Všetky výrobky sú kontrolované spoločnosťami TUV a VDE. Životnosť panelov je podľa majiteľa p. Schmidt až 3-4 generácie.