+421 911 069 257  |  Dopytový formulár

Otázky a odpovede

Z akého materíálu je vyrábané akumulačné kúrenie EVO? Vo vnútri radiátorov je akumulačné jadro EVOLIT. Je to čistý prírodný produkt zo šamotu a špeciálnych prírodných surovín (mastenec a ďalšie). Toto zloženie je patentované v Nemecku. Jedná sa o priamovýhrevný radiátor, avšak EVOLIT sa vyznačuje veľkou akumulačnou schopnosťou a rýchlou pripravenosťou k vykurovaniu. Čiže nie je možné, aby podobné kúrenie s akumuláciou malo rovnakú účinnosť a spotrebu. Radiátory EVO sa vyrábajú v najvyššej kvalite.


Ako funguje kúrenie EVO v prevádzke? Po nastavení požadovanej teploty na termostate, radiátor odoberá el. energiu 8 až 12 minút a následne akumuluje 35 až 40 minút. Akumulačné dosky EVOLIT sa vo vnútri nahrievajú na 140°C a vonkajšia teplota radiátora je obvykle medzi 35-65°C. Pri prvom zapnutí vykurovania (pokiaľ sa miestnosť nevyhreje na požadovanú teplotu) sa môže povrchová teplota radiátora zvýšiť aj na vyššiu hodnotu. Je to úplne normálne a nemá to vplyv na funkčnosť el. radiátora EVO. Pri týchto teplotách nehrozí však žiadne popálenie a je zaistený účinný odvod tepla a úsporná prevádzka. Rozdiel medzi teplotou vzduchu pri strope a teplotou vzduchu pri podlahe je len 2-3°C.

Aký zdroj elektriny je treba? Radiátor so zabudovaným termostatom je možné zasunúť do el. zásuvky 230V alebo je tiež možnosť ho pripojiť do inštalačnej el. krabice.


Aká je spotreba radiátorov EVO oproti klasickým akumulačným peciam? Úsporné kúrenie EVO má až o 50% menšie celoročné náklady na prevádzku. Skúška spotreby bola vykonaná Armádou Českej republiky v Slavkove, kde sa vymenili pôvodné staré ,,akumulačky" za radiátory EVO.


Aká je spotreba oproti elektrickým konvektorom? Radiátor EVO s akumuláciou vykazuje až o 40% menšiu celoročnú spotrebu, čo je vyskúšané našimi zákazníkmi. EVO kúri bez hluku, neobsahuje tepelnú špirálu ani ventilátor, nevíri a neprepaľuje prach a z jednej hodiny kúri v priemere cca. 8-12 minút. Záleží to však na celkovej tepelnej izolácii objektu.


Aká je spotreba oproti elektrickému kotlu? EVO má o 30 až 40% menšiu celoročnú spotrebu na vykurovanie. Kúrenie EVO kúri bez strát vo vedení, nehrozia žiadne havárie vody, netreba žiadne ročné revízie  a s tým spojené náklady na prevádzku. EVO má špičkovú reguláciu - udržuje teplotu v každej miestnosti zvlášť.


Kde sa vyrábajú radiátory EVO? Od kedy? Vyrába sa v západnej časti Nemecka už od roku 1974. Neskôr sa výroba pozastavila a v nových priestoroch sa výroba obnovila opäť v roku 1992. Momentálne sa predáva v celej Európskej únii. Na Slovensku bol zahájený predaj v roku 2002.


Ako je to so zárukou, reklamáciami? Do roku 2007 bola záručná doba 15 rokov. Avšak vďaka bezporuchovej prevádzke sa nemecký výrobca rozhodol zvýšiť záručnú dobu na obdobie až 30 rokov. Na vykurovací systém EVO  neevidujeme doposiaľ žiadnu reklamáciu.